Promocija knjige Mirka Sankovića

Autor: Kristina Poznanovć, 19. 11. 2012.

Promocija

Promovirana knjiga Mirka Sankovića

Autor knjige Mirko Sanković(Foto: SAbit Gaši)

U Pučkom Učilištu u Gospiću promovirana je knjiga LIKA OD PANTIVIKA autora Mirka Sankovića

Gospić- U Gospićkom Učilištu promovirana je druga po redu knjiga autora Mirka Sankovića pod nazivom Lika od pantivika.
Predstavljanje je vodila Vesna Bunčić dok je recenziju koju je napisao Jure Karakaš pročitalaa Gordana Kovačević Poznanović, u kojem se kaže da je ova knjiga vrijedan doprinos ruralnoj regionalnoj književnosti.
U proslovu knjige koji je pročitao sam autor između ostalog stoji-Neizmjerna ljubav prema Lici i Ličanima vodila me od djetinjstva i opredijelila da se posvetim običajima,radu i životu ljudi koji su vjekovima živjeli na ovim prostorima...
Predstavljanje su uveličali članovi KUD dr.Ante Starčević sa svojim Ličkim pjesmama i kolima, TS Taliri, učenici 6. razreda Plitvička Jezera koji su izveli igrokaz Čialo, Ena Perišić, učenica 6. razreda OŠ dr. Franjo Tuđman iz Korenice koja je izvela monolog Današnje cure i mladi članovi KUD Lipa iz Sinca koji su izveli dramski prikaz Mlikarice autorice i predsjednice KUD-a Jasne Ilić.
Knjiga je podijeljena u nekoliko cjelina koje se sastoje od priča, igrokaza, monologa,pjesama anegdota,pisama i rječnika manje poznatih riječi, pa svi ljubitelji knjiga mogu pronaći nešto za sebe.
Najveće bogatstvo ove knjige je Lički govor koji se sve manje koristi i ova knjiga je jedan od načina kako taj rječnik koji su govorili stari Ličani otrgnuti od zaborava.
Nakon promocije prisutni su se družili i razgovarali s autorom knjige.

Ukupno: 191336
Osnovna škola Plitvička Jezera / Mukinje 30, HR-53231 Plitvička Jezera / www.os-plitvicka-jezera.skole.hr / ured@os-plitvicka-jezera.skole.hr